Sklep dla mamy i dziecka | Mamytaty.pl

Podkłady poporodowe

Podkłady poporodowe - numer 1 w wyprawce do szpitala.

Tworząc listę przedmiotów potrzebnych do szpitalnej wyprawki poporodowej na pewno w ścisłej czołówce pojawią się podkłady poporodowe do używania w czasie połogu.

Jeszcze do niedawna nie mieliśmy zbyt dużego wyboru w tym zakresie. Na rynku był jeden rodzaj podkładów, częściej też kobiety używały zwykłych podpasek, które jednak nie zawsze się sprawdzą w tym czasie.

Grube podkłady Bella Mamma na liście wyprawki do szpitala.

Najbardziej popularne są aktualnie podkłady poporodowe Bella. Są to grube podkłady do użytku z majtkami poporodowymi. Najbardziej polecamy je na pierwsze 2-3 dni po porodzie. Są najlepsze szczególnie gdy dużo się nie przemieszczamy, podczas leżenia w łóżku. Charakteryzują się chłonnością i miękkością, jednak są dość duże, co może wpływać na komfort kobiety. Do wyprawki do szpitala powinno wystarczyć 3 paczki takich podkładów.

Cienkie podkłady w czasie połogu.

Już po kilku dniach można przejść na stosowanie cieńszych podkładów poporodowych. Na przykład z firmy Canpol Babies lub Baby Ono. Są one nadal duże, jednak bardzo cienkie, nie będą więc krępowały ruchów. Dodatkowo są specjalnie wyprofilowane, często maja też przylepne paski jak zwykłe podpaski. W ofercie mamy podkłady poporodowe na dzień i grubsze podkłady na noc. Aby się dodatkowo zabezpieczyć przed przeciekaniem, przygotuj do wyprawki podkłady higieniczne ceratkowe. Są to lekkie maty podszyte ceratką do położenia na łóżko w czasie połogu. Możesz też ich używać do przewijania dziecka. Zabezpieczą pościel i inne powierzchnie przed zabrudzeniem.

Cienkie podkłady poporodowe są zalecane do czasu zmniejszenia krwawienia połogowego do rozmiaru standardowej miesiączki. Wtedy tez można zacząć używać zwykłe podpaski dla kobiet.

Pamiętaj, że nawet mając zaplanowane cesarskie cięcie będziesz tak samo przechodzić okres połogu i podkłady tak samo są niezbędne w Twojej wyprawce.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl