Sklep dla mamy i dziecka | Mamytaty.pl

Poduszki do wózka

Czy potrzebna jest poduszka do wózka dla niemowlaka?

Szykując się do spaceru z niemowlakiem wyposaż odpowiednio wózek. Zasadniczo nie zaleca się stosowania żadnych poduszek u niemowląt, szczególnie w pierwszych miesiącach. Dziecko powinno leżeć na płaskiej powierzchni, bez podkładania niczego pod głowę. Polecanym podłożem do spania jest w tym przypadku dość twardy materacyk przykryty prześcieradłem.

Płaska poduszka dla niemowląt

W kolejnych miesiącach można zacząć używać płaskie poduszki pod głowę, najlepiej praktycznie bez wypełnienia.

Płaskie poduszeczki do wózka nieznacznie unoszą głowę dziecka. Są bezpieczne gdyż z uwagi na znikomą ilość wypełnienia, nie stwarzają zagrożenia dla najmłodszych.

Poduszka "motylek" do wózka

Poduszka motylek jak nazwa wskazuje ma kształt motylich skrzydeł z zagłębieniem na środku. Jest często nazywana poduszką antywstrząsową. Jej głównym zadaniem jest niwelowanie wstrząsów główki, które pojawiają się podczas spaceru wózkiem po nierównościach terenu. Dzięki takiej poduszce głowa dziecka nie lata na boki, tylko jest bezpiecznie ustabilizowana pomiędzy "skrzydłami". Zawsze używaj taką poduszkę pod nadzorem, szczególnie przy najmłodszych maluchach.

Poduszki standardowo powinno się zacząć używać po 6 m.ż, a nawet później. Zależy to od ruchomości i stabilności dziecka oraz kiedy samodzielna zmiana pozycji nie sprawia mu trudności.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl