Sklep dla mamy i dziecka | Mamytaty.pl

Majtki poporodowe

Majtki poporodowe  a higiena krocza.

Majtki poporodowe wielorazowe wykonane są z cienkiej siateczki, dzięki czemu są bardzo przewiewne i pozwalają skórze oddychać. Jest to niezwykle istotne w procesie gojenia się ran krocza oraz cesarskiej, gdyż zapobiega infekcjom, a także daje poczucie świeżości. Majtki wielorazowe siatkowe powinny nadawać się do prania w pralce - warto zwrócić na to uwagę przed zakupem, gdyż majtki przeznaczone tylko do prania ręcznego są znacznie mniej funkcjonalne i trudniejsze do utrzymania w dobrym stanie. Struktura materiału sprawia, że majtki siateczkowe bardzo szybko schną, dzięki czemu w krótkim czasie są gotowe do ponownego użycia.
Alternatywą są jednorazowe majtki z włókniny produkowane, w kilku rozmiarach, a materiał, z którego są wykonane, jest wytrzymały i elastyczny. Dzięki temu bardzo dobrze dopasowują się do ciała. Majtki jednorazowe wyrzuca się po użyciu.

Dobrze dobrane majtki poporodowe, zarówno jednorazowe, jak i te wielokrotnego użytku, pomagają w zachowaniu właściwej higieny krocza. Podnoszą również komfort kobiety w często trudnym dla niej okresie połogu.

Jak długo używać majtki poporodowe?

Czas ten jest różny w zależności od potrzeb, jednak zazwyczaj majtki takie używa się na początku połogu, przez kilka, kilkanaście dni. Potem można zacząć nosić zwykłe majtki, najlepiej bawełniane i nie uciskające brzucha, w szczególności jest to ważne, jeśli poród nastąpił przez cesarskie cięcie.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl