Sklep dla mamy i dziecka | Mamytaty.pl

Podkłady poporodowe

Oddychające i chłonne podkłady poporodowe to niezbędne materiały higieniczne wyprawki kobiety w ciąży, szykującej się do szpitala do porodu, przydatne w trakcie wczesnego połogu.
Każda kobieta po porodzie chce czuć się komfortowo, czysto i bezpiecznie. Podstawowe środki higieniczne umożliwiające zachowanie ważnej w okresie połogu czystości to między innymi podkłady higieniczne na łóżko oraz stosowane wraz z bielizną poporodową wkłady chłonne, również określane mianem podkładów.
 
Jak wybrać najlepsze produkty poporodowe  tego typu oraz ile należy zabrać ich ze sobą?

Podkłady poporodowe dla kobiet w połogu

Kompletowanie koniecznej wyprawki do porodu warto rozpocząć nawet na kilka miesięcy przed przewidywanym terminem. Maleństwo zawsze może się pospieszyć, może też dojść do sytuacji, w której po prostu w ostatnich tygodniach nie będziesz miała siły na zakupy. Wśród artykułów niezbędnych dla dziecka i matki powinny znaleźć się podkłady na łóżko po porodzie. Bez względu na to, czy poród ma się odbyć w szpitalu państwowym, prywatnym, czy nawet w domu te produkty higieniczne z pewnością okażą się niezbędne. Podobnie odpowiednie podkłady poporodowe do używania z bielizną będą najprawdopodobniej niezbędne w pierwszych dniach zamiast podpasek czy zabronionych w tym czasie tamponów.

Dobre podkłady poporodowe wykonane są z delikatnych i oddychających materiałów. Wierzchnia warstwa jest miękka w dotyku, w głębi podkładu jest warstwa chłonna. Ta warstwa, wykonana z naturalnej celulozy lub specjalnie przygotowanego wkładu żelującego zatrzymuje wszystkie substancje, zapewniając komfort użytkowania. Podkłady poporodowe należy wymieniać regularnie by zapewnić pełnię higieny. Na początek połogu zaleca się wybierać grube i duże podkłady poporodowe, np. Bella Mamma.  Warto przygotować 2-3 opakowania tych grubych podpasek na czas kiedy krwawienie jest najobfitsze. Po kilku dniach można przejść na cieńsze podkłady, a z czasem zwykłe podpaski higieniczne. Długość użytkowania danych podkładów jest kwestią indywidualną i może być różna.

Podkłady higieniczne poporodowe w torbie do szpitala

Materiały higieniczne, jakimi są podkłady poporodowe są naturalne, wykonane z włókniny i celulozy. Optymalny kształt i rozmiar zapewnia komfort użytkowania. Duża chłonność sprawdzi się w kluczowych kilku pierwszych dobach po porodzie. Pamiętaj, że bez względu na to, czy rodzisz naturalnie czy czeka Cię cesarskie cięcie, podkłady poporodowe będą potrzebne. Rozmiar podkładu jest większy niż podpaski, dzięki czemu ochrona przed zabrudzeniem jest pewniejsza. Są chłonne i przewiewne. Zapewniają szybkie gojenie ran poporodowych, przykleja się je przy pomocy samoprzylepnego paska do siateczkowych majtek poporodowych, które przytrzymują podkład na miejscu. Podkład poporodowy chroni przed przemakaniem i zabrudzeniami. Podkłady takie świetnie sprawdzą się również po zabiegach ginekologicznych.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl