Wyprawka do szpitala

Rogal do karmienia poduszka Sowy Rogal do karmienia poduszka Sowy
Producent: Sensillo
Cena: 39,85 zł
szt.
zobacz więcej
Poród dla każdej kobiety jest wyjątkowym momentem. Nie da się jednak ukryć, że wymaga on szeregu przygotowań, dzięki którym w momencie porodu uniknie się niepotrzebnego stresu. Jedną z jego form jest zakupienie wyprawki poporodowej, czyli podstawowego zestawu artykułów higienicznych, które każda mama powinna zabrać ze sobą jako wyprawka do szpitala.


Co zawiera lista wyprawka do szpitala dla noworodka i mamy?

Na liście wyprawki dla dziecka do szpitala znajduje się wiele akcesoriów higienicznych niezbędnych tuż po porodzie. Część z nich przeznaczona jest również dla matek, aby zapewnić im maksymalnie jak najwyższy poziom komfortu po porodzie. Dobro oraz wygoda zarówno matki jak i dziecka są najważniejszą kwestią. Wśród akcesoriów higienicznych w wyprawce poporodowej dla matki znajdują się:
- majtki poporodowe wielorazowe oraz podkłady poporodowe
- wkładki laktacyjne
- maść ochronna na brodawki sutkowe
- osłonki na sutki
- toaletowe podkładki higieniczne na sedes

Lista wyprawki dla niemowlaka powinna uwzględniać:
- podkłady do przewijania
- torebki do przechowywania pokarmu
- pojemniki na mleko

Wszystkie te akcesoria w znaczący sposób wpływają na poczucie bezpieczeństwa zarówno matki jak i dziecka. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup całego zestawu wyprawki. Wtedy mamy pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy, a dodatkowo można liczyć na korzystniejszą cenę niż w przypadku zakupu pojedynczych artykułów.

Wyprawka poporodowa

Wyprawka poporodowa to komplet wszystkich rzeczy potrzebnych w czasie porodu i pobytu w szpitalu. W wyprawce dla noworodka i mamy powinny znaleźć się dokumenty, wyniki badań, ubrania oraz kosmetyki. Torbę do szpitala trzeba spakować kilka tygodni przed planowaną datą porodu, aby o niczym nie zapomnieć. Warto wydrukować wcześniej listę niezbędnych rzeczy do szpitala, a także wiedzieć, czego nie powinna zawierać wyprawka do szpitala.

Do najważniejszych produktów poza higienicznymi należy koszula nocna, koszula nocna do karmienia, koszula do porodu, szlafrok do szpitala czy majtki poporodowe. Warto pamiętać o delikatnych środkach pielęgnacyjnych jak nawilżane chusteczki, chusteczki do higieny intymnej czy maść z lanoliną na brodawki sutkowe.

Wyprawka dla dziecka, czyli jak przygotować się do porodu

Przyszłe mamy z reguły wolą wszystkie niezbędne do szpitala akcesoria mieć przygotowane nieco wcześniej, aby mieć pewność, że w tym najważniejszym momencie o niczym nie zapomną. Na liście wyprawki dla dziecka do szpitala nie może zabraknąć akcesoriów higienicznych, które w najwyższym stopniu wpływają na komfort zarówno mamy jak i narodzonego dziecka.

W torbie do szpitala w zakresie artykułów dziecięcych powinny się znaleźć pieluszki, chusteczki nasączane wodą, czy też podkłady higieniczne z ceratką.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj 5% rabatu na pierwsze zakupy.

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl