• Przechowalnia 0
 • Przyszła matka karmiąca, czyli biustonosz do karmienia - co warto wiedziec na początek.
  Biustonosz karmiącej mamy musi być praktyczny i wygodny.
  Ma spełniać wiele funkcji. Od ochrony piersi kobiety, aż po ułatwianie jej karmienia w różnych sytuacjach.
  Powinien idealnie leżeć, podtrzymywać piersi nie uciskając ich i łatwo się odpinać i zapinać.
  Karmienie piersią wymaga od świeżo upieczonej mamy wiele cierpliwości i poświęcenia.
  Miękkie, przewiewne i wygodne biustonosze do karmienia to niezbędny element garderoby w pierwszych miesiącach po narodzinach dziecka.    Jaki biustonosz do karmienia?

   Odpowiedni biustonosz do karmienia to biustonosz bezszwowy lub pozbawiony fiszbin, które mogłyby stać się przyczyną dyskomfortu.
   Jego najistotniejszym elementem są odpinane miseczki, gwarantujące wygodny i szybki dostęp do piersi, nawet w środku nocy. Biustonosz do karmienia powinien być także regulowany i zapinany na kilka rzędów haftek - wszystko po to, aby dobrze podtrzymywał biust i zapewniał młodej mamie pełen komfort. 
    Biustonosz dla karmiącej - na co zwrócić uwagę?

    Ponieważ piersi w pierwszych tygodniach po porodzie są niezwykle wrażliwe, należy traktować je z odpowiednią delikatnością, wybierając dla nich biustonosz miękki i przyjemny w dotyku. Najlepiej jeśli jest on wykonany z bawełny, która jest w pełni naturalna, hipoalergiczna i pozwala skórze oddychać. To niezwykle istotne zwłaszcza na początku karmienia, kiedy brodawki młodej mamy mogą być podrażnione, a nawet poranione. Dostęp powietrza jest wtedy niezbędny do prawidłowego procesu ich regeneracji.

      

     Dopierając właściwy rozmiar biustonosza, pamiętaj, że Twoje piersi powiększą się na początku karmienia przynajmniej o jeden rozmiar. Sięgaj zatem po większe miseczki, w których wygodnie umieścisz także niezwykle praktyczne wkładki laktacyjne. Obwód natomiast powinno się mierzyć  “na wdechu” i zaokrąglać pomiar w dół - aby biust był lepiej podtrzymany. W czasie połogu, kiedy laktacja się stabilizuje, piersi zmieniają wielkość w zależności od tego, czy jesteś po karmieniu, czy jeszcze przed. Ważne jest, aby bielizna była elastyczna i dopasowywała się do ciała – nie może być za mała, by nie uciskać biustu, ani za duża, aby ani nie pozostawiać go bez podparcia.